Müügi- ja tagastustingimused Andmekaitsetingimused


Müügi- ja tagastustingimused


Tingimused kehtivad kõigi isikute ja ostukeskkonna www.kynkataimeaed.ee (edaspidi e-pood) (omanik Künka Taimeaed OÜ (registrikood 16575412), asukohaga Künka talu, Mäeselja küla, Tartumaa  61308) vahel e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.
Ostu sooritamisel kinnitab Tellija, et on tutvunud allolevate tingimustega.
Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Künka Taimeaed OÜ e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.


Ostukorv ja tellimuse vormistamine
 Ostukorv luuakse kui olete klikanud nupule „Lisa ostukorvi“. Klikates „ostukorvil“ näeb tellija kogu oma ostukorvi sisu koos tasutava summaga.

Kui olete toodete valimise lõpetanud, tuleb  ostukorvis  sisestada e-posti aadress, kuhu saadetakse e-arve, telefoninumber ja kulleri valikul kindlasti ka tarne aadress. Seejärel tuleb valida tarneviis. 

Kui tulete kaubale ise järele Künka Taimeaeda (Tartumaa, Elva vald, Mäeselja küla, Künka), siis transpordikulu arvele ei lisandu.

Kui tellite kauba Omniva pakiautomaati, siis lisandub kauba hinnale 6.50 eurot (paki põhja laius ja pikkus on 38x64 cm, maksimumkõrgus 39 cm). Hind sisaldab kauba ettevaatlikku käsitlemist.  Pakiautomaadi kasti mahub maksimaalselt  15 P12 suurusega potti. Kui tellimus tuleb pakkida mitmesse kasti,  siis lisandub transpordikulu 6.50 eurot iga täiendava paki eest. Täiendavate pakkide kohta  saadame Teile eraldi transpordikulu arve. 

Kui tellite kauba Omniva kulleriga, siis lisandub kauba hinnale 16 eurot, hind sisaldab kauba ettevaatlikku käsitlemist. Paki maksimumkaal on 30 kg. Kui tellimus tuleb pakkida mitmesse kasti, siis lisandub transpordikulu 16 eurot iga täiendava paki eest. Täiendavate pakkide kohta saadame Teile eraldi transpordikulu arve.

Taimi väljastame Omniva pakiautomaati ja kullerile  teisipäeval ja neljapäeval.

Taimepottide suurused ja kaaluvahemikud on välja toodud  lehel info. 

Enne tellimuse lõplikku kinnitamist peab Tellija veenduma, et sisestatud detailid nii valitud kauba kui ka Tellija andmete kohta on täpsed, sest selle informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub ostetud toodete häireteta kohale toimetamine. Nime- ja aadressi muudatustest tuleb viivitamatult teavitada e-kirjaga kynkataimeaed@gmail.com.

Tellimuse saab vormistada ka telefonis/e-kirja teel,   ootame toote täisnimetust, tarneviisi ning kontaktandmeid (telefon, e-post, tarneaadress).

Künka taimeaed OÜ e-poel on õigus e-poe vahendusel sõlmitud müügilepingust taganeda ning tellitud kaup jätta üle andmata järgnevatel juhtudel: kaup on laost otsa saanud; kauba kvaliteet on kannatada saanud; hinda või omadusi on e-poes kuvatud valesti süsteemivea tõttu.

Toodete müügileping loetakse sõlmituks (Lepingu jõustumine) pärast ettemaksuarve tasumist.

Hinnad

Kõik www.kynkataimeaed.ee e-poe hinnad on esitatud eurodes.
Künka Taimeaed OÜ e-poes märgitud tootehinnale lisandub transporditasu, kui kaup saadetakse tellijani posti teel või kulleriga. Kui klient tuleb  taimedele ise järele, siis transpordikulu ostule ei lisandu.

Toodete eest tasumine

Künka Taimeaed OÜ e-poest tellimuse tegemise järel saadetakse tellija poolt edastatud e-maili aadressile ettemaksuarve. Ettemaksuarve on võimalik tasuda pangaülekandega arvel märgitud pangakontole.

Kui klient on valinud tellimuse kättesaamise Künka Taimeaiast  kohapealt, on võimalik tasuda tellimuse eest kaubale järele tulles sularahas.

Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

Pärast Lepingu jõustumist toimetatakse tooted Tarbijale kohale Tarbija poolt tellimuse vormistamisel valitud tarneviisil.

Palun jälgige tellimuse vormistamisel esitatavate kontaktandmete õigsust, vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohale toimetamisel. Künka Taimeaed OÜ ja kullerfirma ei vastuta toodete kohale toimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Tellija poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest.

Kui tellitud tooted on kullerfirmale üle antud, võtab kullerfirma ühendust, et täpsustada toodete kohale toomise aeg. Kullerfirma toimetab tooted tellimuse vormistamisel märgitud aadressile või pakiautomaati. Sihtkoha hilisem muutmine on tasuline – topelt postikulu, mille tasub Tellija, kui saadetis on tema sisestatud ebakorrektsete andmete tõttu valesse kohta väljastamisele saadetud (kui pakk on valesti adresseeritud Künka Taimeaed OÜ süül, tasub ümbersuunamise kulud Künka Taimeaed OÜ).

Klient on kohustatud teavitama Künka Taimeaed OÜ-d ootamatutest asjaoludest, mis takistavad elusat taimmaterjali vastu võtmast.

Enne saadetise vastuvõtu allkirjastamist soovitame tungivalt kontrollida, et ei oleks olulisi vigastusi pakendil ja fikseerida vigastus. Sellisel juhul on ostjal õigus keelduda kaupade vastuvõtmisest. Palume vigastatud pakendiga tootest ja/või tellimuse mittevastavusest teatada elektronposti aadressile kynkataimeaed@gmail.com  või Künka Taimeaed OÜ kontakttelefonile 56659920. Kullerfirma poolt vigastatud tooted asendatakse.

E-poest tellitud kaubad väljastatakse kas posti teel (kulleriga või pakiautomaati) või kliendile aiandist ettevõtte lahtiolekuaegadel (T-R 10-18, L 10-16).

Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine

Kõikidele Künka Taimeaed OÜ e-poest ostetud toodetele kehtib tagastusõigus 14 päeva. Tellijal on VÕS § 56 lg 1 alusel õigus tagastada või välja vahetada sidevahendi vahendusel (e-pood, e-post, telefonitellimus) ostetud kaup muu toote vastu põhjust avaldamata 14 päeva jooksul alates kauba üleandmisest. Selleks peab Tellija tegema Müüjale vastavasisulise avalduse (avalduses märkida ostja nimi, ostukuupäev, arvelduskonto number ning tellimuse nr.) e-posti aadressil  kynkataimeaed@gmail.com ning tagastama seejärel tellitud kauba. Vastavalt VÕS § 56 lg 25 tõendab lepingust taganemist tarbija.

Tellimuse taganemise korral tagastatakse raha kauba eest, muu hulgas tarbija kantud asja kättetoimetamise kulud viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, samale arvelduskontole, millelt tasuti kauba eest.

Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud või kahjustatud ning peab olema originaalpakendis. Tagastatav toode peab olema komplektne ja elujõuline.

Tellijal tuleb kanda lepingu esemena üleantud kauba tagastamisega seotud otsesed kulud, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

VÕS § 53 lg 4 punkt 4 sätestab, et 14 päevast taganemisõigust ei kohaldata sellise asja üleandmisel, mis rikneb või vananeb kiiresti. Palume kõik pakid ja kullersaadetised vastu võtta esimesel võimalusel! Samuti tuleb taimed koheselt paki kättesaamise järel transpordipakendist eemaldada ning esimesel võimalusel kasvukohale istutada! Taimed on eluskaup, mida ei tohi jätta pakiautomaati seisma ning sellise tegevuse tagajärjel taimede kvaliteedi halvenemine ja/või taimede hukkumine ei saa olla põhjus ostust taganemiseks.

Pretensiooni esitamise õigus ja nõuetele mittevastavate toodete tagastamine

Tellija peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama. Tarbijale müügi puhul peab tarbija teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada. Tingituna taimede õitsemise algusest on sordile mittevastavuse pretensiooni esitamise mõistlik aeg esimese õitsemise aeg.

Künka Taimeaed ei vastuta Tellija süül toote halvenemise/kahjustumise eest (valed agrotehnilised võtted, vale kasvukoha valik  jm)

Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Tarbijal õigus nõuda toote asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote vastu või taganeda tellimusest ja tagastada nõuetele mittevastav toode Künka Taimeaed OÜ kulul.

Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) Tarbija poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul arvates tellimusest taganemise ja toote tagastamise soovi kohta teate saamisest.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul. Pretensioone saab esitada e-maili aadressil kynkataimeaed@gmail.com või telefonil 56659920.

Toote defekti tuvastamisel palume saata defektse toote sildist ning tootest pildid kynkataimeaed@gmail.com

Vastutus

Künka Taimeaed OÜ vastutab Tarbija ees ja Tarbija vastutab Künka Taimeaed OÜ ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

Künka Taimeaed OÜ ei vastuta Tarbijale tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Künka taimeaed OÜ ei saanud mõjutada ning mille saabumist Künka Taimeaed OÜ ei võinud ette näha.

Lisatingimused

Tootepildid on illustratiivse tähendusega. Värvitoonidide erinevused sõltuvad nii pildistamise hetke valgusest, kaamera režiimist, arvuti- ja telefoniekraanide lahutusvõimest ja need ei saa kattuda üks ühele elus taime tonaalsusega.

Künka taimeaed OÜ jätab endale õiguse korrigeerida toodete hindu. Andmed võivad olla peale Tarbija viimast külastust uuenenud. 

Toote infot kontrollitakse ja täiustatakse regulaarselt. Seoses inimlike eksimustega või süsteemiriketega võib e-poe tooteinfos esineda ebatäpsusi. Oleme tänulikud, kui annate vigasest tooteinfost teada kynkataimeaed@gmail.com.

Andmekaitsetingimused

 

Veebipoe Künka taimeaed isikuandmete vastutav töötleja on Künka Taimeaed OÜ (registrikood16575412) asukohaga  Tartumaa Mäeselja küla Künka, tel 56659920, e-post  kynkataimeaed@gmail.com

Milliseid isikuandmeid töödeldakse

-       nimi, telefoninumber ja e-posti aadress;

-       kauba kohaletoimetamise aadress;

-       pangakonto number;

-   kaupade ja teenuste maksumus ja maksetega seotud andmed (ostuajalugu);

-       IP aadress

Mis eesmärgil isikuandmeid töödeldakse

Isikuandmeid kasutatakse kliendi tellimuste haldamiseks ja kauba kohaletoimetamiseks.

Ostuajaloo andmeid (ostu kuupäev, kaup, kogus, kliendi andmed) kasutatakse ostetud kaupade ja teenuste ülevaate koostamiseks, kliendieelistuste analüüsimiseks ning mh tarbijavaidluste lahendamise eesmärgil.

Pangakonto numbrit kasutatakse kliendile maksete tagastamiseks.

Isikuandmeid nagu e-post, telefoni nr, kliendi nimi, töödeldakse selleks, et lahendada kaupade ja teenuste osutamise seonduvaid küsimusi. E-posti kasutatakse lisaks arvete saatmiseks ning telefoni nr kasutatakse pakiautomaati jõudnud kauba teavitamiseks.

Veebipoe kasutaja IP-aadressi või teisi võrguidentifikaatoreid töödeldakse veebipoe kui infoühiskonna teenuse osutamiseks ning veebikasutusstatistika tegemiseks.

Õiguslik alus

Isikuandmete töötlemine toimub kliendiga sõlmitud lepingu täitmise eesmärgil (kliendi tellimuste haldamine, kohaletoimetamine, kauba ja maksete tagastamine).

Isikuandmete töötlemine toimub seadusjärgse kohustuse täitmiseks (nt raamatupidamine).

Isikuandmete töötlemine on vajalik vastutava töötleja õigustatud huvi tõttu, mis seisneb võimalike tarbijavaidluste lahendamise eesmärgil ostuajaloo andmete kogumises.

Vastuvõtjad, kellele isikuandmed edastatakse

Nimi, telefoninumber ja e-posti aadress edastatakse kliendi poolt valitud transporditeenuse pakkujale. Kui tegemist on kulleriga kohale toimetatava kaubaga, siis edastatakse lisaks kontaktandmetele ka kliendi aadress.

Veebipoe raamatupidamine toimub teenusepakkuja poolt, seetõttu edastatakse isikuandmed teenusepakkujale raamatupidamistoimingute tegemiseks.

Isikuandmeid võidakse edastada infotehnoloogia teenuste pakkujale, kui see on vajalik veebipoe funktsionaalsuse või andmemajutuse tagamiseks.

Turvalisus ja andmetele ligipääs

Isikuandmeid hoitakse veebimajutust pakkuva ettevõtte Voog.com serverites (täpsemalt saab lugeda siit https://www.voog.com/privaatsus).

Veebipood kasutab SSL turvasertifikaati ja rakendab asjakohaseid füüsilisi, organisatsioonilisi ja infotehnilisi turvameetmeid, et kaitsta isikuandmeid juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, kaotsimineku, muutmise või loata juurdepääsu ja avalikustamise eest.

Juurdepääs isikuandmetele on veebipoe töötajatel, kes saavad isikuandmetega tutvuda selleks, et lahendada veebipoe kasutamisega seonduvaid tehnilisi küsimusi ning osutada klienditoe teenust.

Isikuandmete edastamine veebipoe volitatud töötlejatest vastuvõtjatele (nt transporditeenuse pakkuja, veebimajutuse pakkuja) toimub veebipoe ja volitatud töötlejatega sõlmitud lepingute alusel. Volitatud töötlejaid on kohustatud tagama isikuandmete töötlemisel asjakohased kaitsemeetmed kooskõlas isikuandmete kaitse üldmääruse artikliga 28.

Isikuandmetega tutvumine ja parandamine

Isikuandmetega saab tutvuda ja teha parandusi veebipoe kasutajaprofiilis või klienditoe vahendusel. Kui ost on sooritatud ilma kasutajakontota, siis saab tutvuda isikuandmetega klinditoe vahendusel. Kui isikuandetega tutvumise taotlus on esitatud elektrooniliselt, esitatakse ka teave üldkasutatavate elektrooniliste vahendite kaudu.

Nõusoleku tagasivõtmine

Kui isikundmete töötlemine toimub kliendi nõusoleku alusel, siis on kliendil õigus nõusolek tagasi võtta kliendikonto seadete all või teavitades sellest kliendituge e-posti teel.

Säilitamine

Veebipoe kliendikonto sulgemisel kustutatakse isikuandmed, va isikuandmed (ostuajaloo andmed), mida on vaja säilitada raamatupidamise jaoks või tarbijavaidluste lahendamiseks.

Maksetega ja tarbijavaidlustega seotud vaidluste korral säilitatakse isikuandmed kuni nõude täitmiseni või aegumistähtaja lõpuni.

Raamatupidamise algdokumentides sisalduvaid isikuandmeid säilitatakse seitse aastat.

Piiramine

Kliendil on õigus taotleda oma isikuandmete töötlemise piiramist, kui andmed on ebaõiged või pole täielikud või kui tema isikuandmeid töödeldakse ebaseaduslikult.

Vastuväited

Kliendil on õigus esitada vastuväiteid seoses tema isikuandmete töötlemisega, kui tal on alust arvata, et tema isikuandmete töötlemiseks puudub seaduslik alus.

Kustutamine

Isikuandmete kustutamiseks tuleb võtta ühendust klienditoega e-posti teel. Kustutamistaotlusele vastatakse mitte hiljem kui kuu aja jooksul ning täpsustakse andmete kustutamise perioodi. Vastuses taotlusele tuuakse ka välja need isikuandmed, mida ei kustuta ning millisel õiguslikul alusel ja põhjusel.

Vaidluste lahendamine

Isikuandmete töötlemisega seotud vaidluste lahendamine toimub klienditoe vahendusel (kynkataimeaed@gmail.com). Järelevalveasutus on Eesti Andmekaitse Inspektsioon (info@aki.ee).